Viedeň Technické múzeum

Technické múzeum Viedeň

To je interaktívna výstava rôznych exponátov na niekoľkých podlažiach. Zaujímavé exponáty objasňujú rôzne zákony fyziky a vysvetľujú princípy  fungovania mnohých zariadení okolo nás.

Naklonená rovina, kladka, elektrické výboje a zvukové exponáty vyzývajú, aby si ich návštevník vyskúšal na vlastnej koži. Len zriedka tu nájdete niečo pod sklom alebo za bariérou. Výstava je zostavená tak, aby sa zabavili dospelí aj deti.

Na začiatku sú exponáty ukazujúce zákony fyziky, mechaniky a optiky vrátane optických klamov, potom nasledujú prvé stroje z počiatkov techniky. Ďalší pavilón je venovaný energii a jej využívaniu, od parných strojov až po jadrovú a solárnu energiu. Nasleduje zbierka najvýznamnejších míľnikov v technike - parných lokomotív od čias Rakúsko-Uhorska, historických automobilov, napríklad prvý sériovo vyrábaný legendárny automobil Ford model T, motocyklov,  lietadiel, vrtuľníkov a lodí až po tie technológie ktoré sa budú používať v budúcnosti. Najvyššie poschodie je venované dnešnému fenoménu - komunikácii. Od pošty, cez prvé telegrafy, telefóny rádio a televíziu vrátane živého televízneho štúdia až po prvé mobily a počítače. Nájde sa tu však aj rozsiahla zbierka historických hudobných nástrojov. Aj výstava statických exponátov vie byť občas vtipná, ako napríklad zbierka toaletných mís od ich vynájdenia až po dnešné časy.

 Múzeum sa dá prejsť aj za dve hodiny, ale bola by to škoda. Určite neoľutujete ak si návštevu naplánujete ako  celodenný výlet.

Upozornenie:

  • možnosť objednať sprievodcu
  • nutné vziať so sebou pas alebo občiansky preukaz!

Cena

  • autobusová doprava

V cene nie je

  • poistenie do zahraničia
  • vstup do múzea

Informácia

Vyplňte a pošlite online objednávku a predložíme Vám cenovú ponuku!

Viedeň Technické múzeum